Кредитна історія

Кредитна історія

Напевно, багато хто чув термін “кредитна історія”. Що це таке, хто її має та на що вона може вплинути? Відповідаємо.

Ваша кредитна історія - це просто реєстр всіх будь-коли виданих вам кредитів, разом зі звітами про те, як і коли ви їх сплачували.

Що б не казали в своїх прес-релізах банки або інші фінансові установи, ваша кредитна історія - один з основних чинників, що впливають на рішення з кредитування. За даними Українського бюро кредитних історій, найбільшого в країні оператора кредитних історій, 80% відмов у наданні кредиту відбуваються саме тому, що фінансову організацію не задовольнив стан історії кредитів позичальника.

Чи можливо отримати кредит без перевірки кредитної історії?

Це вкрай малоймовірно. Абсолютно всі відомі нам банки та фінансові установи, що займаються кредитуванням в Україні, передивляються кредитну історію потенційного позичальника під час прийняття рішення про надання йому позики.

Інша справа, що критерії оцінки якості кредитної історії і всіх можуть бути різними. Найбільш суворими є вимоги банків. Мікрофінансові сервіси, такі як microcash, оцінюють історію кредитів клієнта більш гнучко.

Що таке погана кредитна історія?

Для кожної організації, що позичає гроші, основне завдання - переконатися, що позичальник їх поверне і зробить це у встановлений договором строк.

Під час зважування всіх ризиків, зазвичай, спираються на попередню поведінку людини. Адже якщо раніше вона поводила себе відповідально та дисципліновано, дуже ймовірно, що так і піде надалі.

В такому ракурсі очевидно, що присутні в кредитній історії значні прострочення за кредитами, або взагалі відмова повертати позику зроблять історію поганою.

Не менш підозріло виглядає і повна відсутність кредитної історії у людини після певного віку. Не стільки тому, що неможливо прожити життя, жодного разу не позичивши грошей, це складно, але в принципі цілком здійсненно. Але неможливо передбачити поведінку людини, про яку зовсім нічого невідомо.

Чи є в мене кредитна історія? Як перевірити?

Зберігачами кредитних історій є окремі організації - бюро кредитних історій, чи просто кредитні бюро. Найбільших 4: вже згадана УБКІ, МБКІ, Перше українське бюро кредитних історій і Українське кредитне бюро.

Дані вони отримують від банків, фінансових організацій, кредитних спілок, лізингових компаній і страхових. Можна перевірити, чи є про вас записи в цих установах, звернувшись безпосередньо до них.

Кредитні бюро зберігають дані про кредити, розстрочки, кредитні ліміти на картках, прив’язані до ІПН і паспортним даним людини. Відомості про кредити, закриті вчасно, зберігаються 10 років. Інформація про прострочені кредити не має терміну давності і зберігається завжди.

В цілому, як бачите, кредитна історія - доволі корисна річ. В сучасному світі мати незіпсовану кредитну історію важливо. Дедалі більше українських компаній в майбутньому зможуть користуватися даними про вашу фінансову дисципліну для оцінення вашої надійності, навіть в сферах, безпосередньо не пов’язаних з фінансами, адже така практика успішно застосовується в усіх розвинених країнах. Наприклад, в США і Китаї дані про кредитну дисципліну використовують під час прийому людини на роботу, просування по службі чи встановлення вартості страхового полісу (медичного чи автомобільного).

Подiлитись:

Пов'язані статті

Попередження для користувача споживчих кредитів

Шановні клієнти! На виконання вимоги Постанови НБУ № 100 повідомляємо Вас про наступне:

  • При отриманні кредиту у позичальника виникають витрати у вигляді процентів, пені та інших сплат, згідно з умовами кредитного договору;
  • У разі несвоєчасного погашення кредитної заборгованості або інших порушень умов договору до позичальника можуть бути застосовані штрафні санкції, згідно з умовами кредитного договору;
  • У разі неналежного виконання позичальником своїх зобов`язань за кредитним договором кредитодавець має право у будь-який час без додаткового погодження із позичальником відступити свої права (продати право вимоги) за договором третій особі, або укласти договір про надання юридичних послуг стягнення заборгованості та інших договорів;
  • Порушення виконання зобов`язання щодо повернення споживчого кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання споживчого кредиту надалі;
  • Кредитодавець розпочинає дії, спрямовані на реалізацію свого права вимагати повернення простроченого кредиту (врегулювання простроченої заборгованості), з наступного дня за датою повернення кредиту, визначеною в договорі;
  • У разі неналежного виконання позичальником своїх зобов`язань за кредитним договором кредитодавець має право звернутися до суду, що може привести к примусовому стягненню заборгованості;
Взяти гроші до зарплати на карту в Україні Кредит без перевірок кредитної історії за 5 хвилин Оформити кредит з поганою кредитною історією онлайн Мікропозика онлайн на картку 👉 подати заявку Швидка позика Кредит онлайн без відмови Взяти кредит без довідок терміново в Україні Кредит онлайн Кредит онлайн на карту швидко Кредити онлайн на карту Терміново гроші Кредит за паспортом Кредит на 15000 грн Кредити в Одесі Гроші в борг у Харкові Кредит у Києві Кредити з 20 років Онлайн кредит з 19 років Кредит онлайн з 21 року Кредити онлайн з 18 років Кредити онлайн пенсіонерам Кредит безробітним Кредит без паспорта Кредити готівкою Гроші у борг у Полтаві Швидка позика у Маріуполі Кредит онлайн у Дніпрі Кредит онлайн у Кривому Розі Взяти гроші в борг Кредит студентам Кредит онлайн у Черкасах Кредит онлайн у Миколаєві Кредит готівкою у Херсоні Кредит онлайн у Запоріжжі Кредит у Чернівцях Кредит у Тернополі Кредит у Вінниці Кредит у Хмельницькому Кредит у Кіровограді Кредит у Львові Кредит у Кременчуці Кредит у Чернігові Кредит в Ужгороді Кредит у Луцьку Кредит у Рівному Кредит у Івано-Франківську Кредит у Житомирі Кредит у Білій Церкві Кредит у Сумах Кредит у Кам'янському Кредит у Маріуполі