Мікрокредит: що це?

Мікрокредит: що це?

Останнім часом мікрокредити проходять через справжній бум в нашій країні. Кількість організацій, що надають такой вид фінансових послуг, збільшується щороку, так само як зростає метушня навколо самого такого підходу до кредитування.

Одні стверджують, що це хіба не манна небесна, порятунок для багатьох, хто не має доступу до стандартних інструментів фінансування. Інші заперечують, що від мікрокредитів немає жодної користі, а сама лише кривда і посилаються на високі відсоткові ставки.

Давайте розбиратися разом, що ж таке мікрокредити, можуть вони бути вигідними та за яких обставин.

Мікрокредит: визначення

Відповідно до Вікіпедії, мікрокредитування - надання невеличких кредитів особам, які не мають доступу до традиційного банкінгу.

Цікаво, що вперше мікрокредитування було застосовано в 1983 році в Бангладеш, одній з найбідніших країн світу. А чоловік, який вигадав надавати невеликі позики найменш забезпеченим із своїх співгромадян, Мухаммад Юнус, отримав за це Нобелівську премію миру в 2006.

На той час мікрокредитування прижилось не лише в найбідніших та країнах, що розвиваються, але і в країнах зі стійкою, добре розвиненою економікою, таких, як США.

Мікрокредитування: добро чи зло?

Як і в будь-якому іншому питанні, думки тут розділились. З одного боку, мікрокредити це дійсно єдиний спосіб скористатися цивілізованими фінансовими послугами для людей, яких виключено зі сфери банківського обслуговування.

І такиих людей багато. Наприклад, люди, які офіційно не працевлаштовані, автоматично позбаваляються доступу до банківських позик. Але ж в них так само виникають раптові витрати: екстрений візит до дантиста, затримка надходження коштів, та мало що!

Мікрокредит, використаний з розумом, може дійсно врятувати у важку годину.

Але якщо ставитися до цього інструменту безглуздо, наприклад, не повертати гроші вчасно, накопичувати борги, брати нові кредити для погашення старих, ось тоді і проявляються ті самі темні боки, на які вказують опоненти мікрокредитування.

Мікрокредит: правила безпеки

Якщо ви все ж наважились звернутися по допомогу до мікрофінансової організації та оформити мікрокредит, пам’ятайте: дотримання умов кредитного договору є головною запорукою того, що ви уникнете неприємних боків цієї послуги.

Завжди уважно читайте кредитний договір. Він містить опис того, що станеться у випадку порушення вами умов, наприклад, строку повернення коштів. Зазвичай, кредитні організації карають гривнею: на кожен день, що прострочено, нараховуються штрафні відсотки.

Намагайтеся вчасно сплачувати кредити. Більшість компаній не штрафує за кредити, що сплачені раніше, зате сильно карають за кожний день прострочки. Поміркуйте, можливо вам буде більш вигідно сплатити чинний кредит та взяти новий, ніж уходити в прострочку.

Звертайте увагу на акції та спеціальні пропозиції. Часто кредитні установи проводять акції з надання кредитів під суттєво знижениий відсоток. Зазвичай такі акції співпадають з піком споживальницької активності під час масових розпродажів, святкових сезонів, тощо. Участь в таких акціях дозволить вам зекономити на відсотках.

Головне, завжди керуйтеся здоровим глуздом: саме визначення мікрокредиту містить в собі інструкцію з правильного користування ним. Адже мікрокредити - це завжди невеликі суми на невеликий термін. І вони чудово працюють саме в таких рамках, коли строки невеликі і коли їх чітко дотримуються.

Подiлитись:

Пов'язані статті

Попередження для користувача споживчих кредитів

Шановні клієнти! На виконання вимоги Постанови НБУ № 100 повідомляємо Вас про наступне:

  • При отриманні кредиту у позичальника виникають витрати у вигляді процентів, пені та інших сплат, згідно з умовами кредитного договору;
  • У разі несвоєчасного погашення кредитної заборгованості або інших порушень умов договору до позичальника можуть бути застосовані штрафні санкції, згідно з умовами кредитного договору;
  • У разі неналежного виконання позичальником своїх зобов`язань за кредитним договором кредитодавець має право у будь-який час без додаткового погодження із позичальником відступити свої права (продати право вимоги) за договором третій особі, або укласти договір про надання юридичних послуг стягнення заборгованості та інших договорів;
  • Порушення виконання зобов`язання щодо повернення споживчого кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання споживчого кредиту надалі;
  • Кредитодавець розпочинає дії, спрямовані на реалізацію свого права вимагати повернення простроченого кредиту (врегулювання простроченої заборгованості), з наступного дня за датою повернення кредиту, визначеною в договорі;
  • У разі неналежного виконання позичальником своїх зобов`язань за кредитним договором кредитодавець має право звернутися до суду, що може привести к примусовому стягненню заборгованості;
Взяти гроші до зарплати на карту в Україні Кредит без перевірок кредитної історії за 5 хвилин Оформити кредит з поганою кредитною історією онлайн Мікропозика онлайн на картку 👉 подати заявку Швидка позика Кредит онлайн без відмови Взяти кредит без довідок терміново в Україні Кредит онлайн Кредит онлайн на карту швидко Кредити онлайн на карту Терміново гроші Кредит за паспортом Кредит на 15000 грн Кредити в Одесі Гроші в борг у Харкові Кредит у Києві Кредити з 20 років Онлайн кредит з 19 років Кредит онлайн з 21 року Кредити онлайн з 18 років Кредити онлайн пенсіонерам Кредит безробітним Кредит без паспорта Кредити готівкою Гроші у борг у Полтаві Швидка позика у Маріуполі Кредит онлайн у Дніпрі Кредит онлайн у Кривому Розі Взяти гроші в борг Кредит студентам Кредит онлайн у Черкасах Кредит онлайн у Миколаєві Кредит готівкою у Херсоні Кредит онлайн у Запоріжжі Кредит у Чернівцях Кредит у Тернополі Кредит у Вінниці Кредит у Хмельницькому Кредит у Кіровограді Кредит у Львові Кредит у Кременчуці Кредит у Чернігові Кредит в Ужгороді Кредит у Луцьку Кредит у Рівному Кредит у Івано-Франківську Кредит у Житомирі Кредит у Білій Церкві Кредит у Сумах Кредит у Кам'янському Кредит у Маріуполі