Чорна п'ятниця: в чому прикол?

Чорна п'ятниця: в чому прикол?

Чорна п'ятниця: в чому прикол?

Якщо в останні пару тижнів вас не засипають пропозиціями гігантських знижищ та іншими заманухами, вам варто запитати себе: ви взагалі живі? :)

Здається, всі навколо (особливо продавці чого завгодно) просто збожеволіли через чорну п'ятницю. Але що це за чорна п'ятниця така? Чому вона саме чорна (а не фіолетова в цяточку, наприклад?) Чому саме п'ятниця? І коли вона? (Ось це ви вже напевно дізналися.)

Чорна п'ятниця: трохи історії

Вперше чорну п'ятницю стали проводити, звичайно ж, в США, в 1966 році. Штати тоді перебували в кризі, товари продавалися дуже погано і продавцям було необхідно якимось чином стимулювати попит.

Час організованої знижкової акції було обрано не випадково: щороку в останній четвер листопада Америка відзначає велике сімейне свято День Подяки.

Після Дня Подяки стартує різдвяний сезон - час, коли люди починають активну підготовку до Різдва і Нового Року, обирають подарунки, планують відпустки і таке інше.

Саме в перший день різдвяного сезону американські магазини вирішили провести свій розпродаж. Чорна П'ятниця - завжди остання п'ятниця листопада, одразу після Дня Подяки. У 2019 це - 29 листопада.

З часів першої акції пройшло вже трохи більше 50 років і ми можемо сміливо зробити висновок, що ідея зайшла: сьогодні розпродажі Чорної П'ятниці проводяться у всьому світі, і Україна - не виняток.

Звичайно, з маштабами США нам поки не зрівнятися. Страшенні тисняви в магазинах, епічні битви за труси і ночів’я на морозі в очікуванні відкриття магазину є не менш легендарними, ніж черги за найновішим айфоном у день відкриття його продажів.

Багато американців в цей день відпрошуються з роботи не стільки заради того, щоб вхопити ласий шматочок якомога дешевше, скільки заради того, щоб взяти участь в цьому веселому масовому слемі, всмак поштовхатися ліктями і віддавити пару десятків ніг співвітчизників.

Чорна п'ятниця в Україні

В Україні ця традиція прижилася не одразу. У нас акцію вперше провели близько 7 років тому, але лише в останні 3-4 роки вона стала справді масовою.

У 2019 знижкові акції мають намір проводити всі великі і дрібні національні інтернет-магазини, великі торгові центри в містах по всій країні, спортивні клуби, туристичні агентства, салони краси, ательє, готелі, коротше, представники практично будь-який сфери бізнесу.

Звичайно, у деяких продавців все ще занадто сильною є спокуса провести "розпродаж по-українськи": напередодні акції підвищити ціну на товар, і потім радісно оголосити про гігантські знижки, просто скинувши ту саму різницю.

Благо, найбільші гравці вже зрозуміли цінність своєї репутації і не грають в ці дивні ігри.

Чорна п'ятниця: як вичавити з неї максимум?

Незважаючи на деяку згадану вище специфіку, з Чорної П'ятниці все ж можна отримати користь.

Просто візьміть на озброєння ці прості правила:

  1. Тримайте себе в руках. Люди схильні купувати речі тільки тому, що ціна здається їм фантастично вигідною. І хапальний рефлекс змушує нас брати зараз, бо потім може вже не бути. Ну або просто щоб іншому не дісталося. Згодом, коли чорноп’ятничний угар минає, виявляється, що все це лахіття, звичайно, коштувало дуже мало, але можна було б і зовсім на нього не витрачатися.
  2. Готуйтеся заздалегідь. Поки вас не охопила ейфорія від небаченої щедрості яка захопила реальність, краще скласти вичерпний список дійсно необхідних у господарстві речей. Ще краще - заздалегідь пройтися по магазинах і все необхідне помацати і поміряти. Відбракувати невдале і зауважити, де лежить те, що підійшло. Зовсім фантастика - це заздалегідь записати ціни на жадані предмети, щоб переконатися, що в день Ч (П) вони таки дійсно обійдуться дешевше. Ще можна заздалегідь обрати ті магазини, які пропонують за об'єкт бажання більшу знижку на кращих умовах. Але такий божественний рівень підготовки практично нереальний.

Так чому ж таки вона "Чорна"?

Як завжди, достеменно цього ніхто не знає. Але є дві версії:

  • П'ятницю після Дня Подяки в Філадельфії називали чорною і до виникнення розпродажної традиції, тому що в цей день на дорогах утворювалися нереальні затори.
  • В англійській є стійкий вираз "in the black" (в чорному кольорі?), який означає, буквально, наявність позитивного балансу на банківському рахунку людини або підприємства. Мабуть, в американських банківських виписках борги позначаються червоним кольором, а позитивний баланс - чорним. "Бути в чорному кольорі" - це мати гроші на рахунку.

Чорна п'ятниця і microcash

Звичайно ж ми розуміємо, що вам на ваші покупки знадобляться гроші. І ми, як і зазвичай готові допомогти. Наша чорна п'ятниця стартує в 00:01 29 листопада та триватиме рівно 24 години.

Слідкуйте за своїми поштовими скриньками і нашими соцмережами для отримання кращих пропозицій цього дня.

Бережіть свої нерви, тримайте ноги в теплі а розум холодним, та вдалого вам шопінгу!

Подiлитись:

Пов'язані статті

Попередження для користувача споживчих кредитів

Шановні клієнти! На виконання вимоги Постанови НБУ № 100 повідомляємо Вас про наступне:

  • При отриманні кредиту у позичальника виникають витрати у вигляді процентів, пені та інших сплат, згідно з умовами кредитного договору;
  • У разі несвоєчасного погашення кредитної заборгованості або інших порушень умов договору до позичальника можуть бути застосовані штрафні санкції, згідно з умовами кредитного договору;
  • У разі неналежного виконання позичальником своїх зобов`язань за кредитним договором кредитодавець має право у будь-який час без додаткового погодження із позичальником відступити свої права (продати право вимоги) за договором третій особі, або укласти договір про надання юридичних послуг стягнення заборгованості та інших договорів;
  • Порушення виконання зобов`язання щодо повернення споживчого кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання споживчого кредиту надалі;
  • Кредитодавець розпочинає дії, спрямовані на реалізацію свого права вимагати повернення простроченого кредиту (врегулювання простроченої заборгованості), з наступного дня за датою повернення кредиту, визначеною в договорі;
  • У разі неналежного виконання позичальником своїх зобов`язань за кредитним договором кредитодавець має право звернутися до суду, що може привести к примусовому стягненню заборгованості;
Взяти гроші до зарплати на карту в Україні Кредит без перевірок кредитної історії за 5 хвилин Оформити кредит з поганою кредитною історією онлайн Мікропозика онлайн на картку 👉 подати заявку Швидка позика Кредит онлайн без відмови Взяти кредит без довідок терміново в Україні Кредит онлайн Кредит онлайн на карту швидко Кредити онлайн на карту Терміново гроші Кредит за паспортом Кредит на 15000 грн Кредити в Одесі Гроші в борг у Харкові Кредит у Києві Кредити з 20 років Онлайн кредит з 19 років Кредит онлайн з 21 року Кредити онлайн з 18 років Кредити онлайн пенсіонерам Кредит безробітним Кредит без паспорта Кредити готівкою Гроші у борг у Полтаві Швидка позика у Маріуполі Кредит онлайн у Дніпрі Кредит онлайн у Кривому Розі Взяти гроші в борг Кредит студентам Кредит онлайн у Черкасах Кредит онлайн у Миколаєві Кредит готівкою у Херсоні Кредит онлайн у Запоріжжі Кредит у Чернівцях Кредит у Тернополі Кредит у Вінниці Кредит у Хмельницькому Кредит у Кіровограді Кредит у Львові Кредит у Кременчуці Кредит у Чернігові Кредит в Ужгороді Кредит у Луцьку Кредит у Рівному Кредит у Івано-Франківську Кредит у Житомирі Кредит у Білій Церкві Кредит у Сумах Кредит у Кам'янському Кредит у Маріуполі