Куди уходять гроші

Куди уходять гроші

Відповідно до дослідження, що його нещодавно було проведено фондом USAID в країнах Європи, українці відстають від більшості своїх сусідів по континенту у фінансовій обізнаності. 

Це означає, що ми з вами погано знаємо, як правильно заробляти, витрачати та накопичувати гроші. І в тому числі через це у багатьох з нас складається враження, що грошей немає. 

Українці - не перша нація, що стикається з подібною проблемою. В різний час перед більшістю розвинених країн поставала необхідність покращення фінансової обізнаності своїх громадян. 

Особистий кошторис

Насправді, фінансове планування доходів та витрат - проста та зрозуміла навичка, що передбачає трохи більш свідомий підхід до особистих витрат. 

Якщо зовсім просто, то необхідно чітко розуміти, скільки ви отримуєте, скільки з цього з'їдять ваші обов'язкові витрати і наскільки великою є різниця цих двух величин. Це і буде вашим особистим кошторисом.

Прибутки

Ваші прибутки - це всі гроші, які ви отримуєте. Сюди можна включити зарплатню, стипендію, грошові дарунки, премії або матеріальну допомогу від батьків. 

Прибутки можуть бути регулярними, як зарплатня або стипендія. Це просто гарантована і визначена сума грошей, що надходить вам щомісячно. Наприклад, зарплатня. 

Нерегулярні прибутки - це дарунки, разова допомога, премії. Нерегулярні прибутки, як випливає із назви, є нерегулярними і погано прогнозованими, їх сума може бути різною і залежить від багатьох факторів.  

Прибутки простіше рахувати окремо для кожного місяця. Наприклад, можна зробити це так: 

Записати в стовпчик всі грошові надходження:

  • Зарплата 12000;
  • Подарували на ДН 3000;

Сума за місяць 15000 грн.

Прибутками не є кредити і будь-які інші кошти, що потрапили до ваших рук тимчасово, і які необхідно буде повернути з часом. Це, скоріше, відкладені витрати, а не прибуток. 

Витрати

Витрати також можна поділити на 2 типи: обов'язкові та всі інші. 

Наприклад, ви точно знаєте, що вам потрібно заплатити за квартиру, комунальні, за телефон, інтернет, проїзд і таке інше. Це і є ваші обов'язкові витрати. 

Як правило, це фіксовані суми, одні і ті самі, що їх ви витрачаєте кожного місяця, і всі платіжки поттрапляють до вас за певним розкладом. 

Якщо ви хочете відкласти гроші про чорний день, то суму, яку потрібно відкласти, також пишемо в регулярні витрати і відкладаємо її одразу ж в день зарплати. 

Можна записати витрати так само, як і прибутки, в стовпчик, щоби потім їх скласти:

  • Комуналка 1500 (бо літо ж);
  • Інтернет 120;
  • Телефон 60;
  • Проїзд 500;
  • Відкладаємо 15% (2250 грн);
  • Сплата по кредиту на телефон 1000;

Всього 5430 грн.

Виходить, що на їжу та розваги можна в цьому місяці витрачати ( 15000-5430=) 9570 грн.

Розділимо цю суму на кількість днів в місяці і отримаємо приблизно 308 грн на день.

В ці гроші треба вкласти в тому числі харчування, без якого, як відомо, жива людина не зможе довго залишатися такою. 

Далі принцип доволі простий: якщо сьогодні ви витратили менше, ніж закладено в бюджеті - ці гроші додаються до бюджету наступного дня. 

Наприклад, якщо сьогодні витрачено 100 грн, то на завтра бюджет складе (308-100) + 308 = 516 грн. 

І навпаки, перевищені витрати сьогодні віднімаються від бюджетів майбутніх днів. Наприклад, якщо треба придбати подарунок на ДН другові, і подарунок цей коштує 1000грн, то він з'їсть бюджет трохи більше ніж 3 днів, і всі ці дні вам потрібно буде утримуватися від витрат. Тож, на святкуванні дня народження прихопіть зсобою трохи їжі перед тим як піти) 

Такий підхід до контролю за особистим кошторисом є достатньо простим та показовим. Спираючись на нього, зрозуміти що і в якій кількості ви можете собі дозволити, достатньо просто. 

 

Подiлитись:

Автор:
Image

Пов'язані статті

Взяти гроші до зарплати на карту в Україні Кредит без перевірок кредитної історії за 5 хвилин Оформити кредит з поганою кредитною історією онлайн Мікропозика онлайн на картку 👉 подати заявку Швидка позика Кредит онлайн без відмови Взяти кредит без довідок терміново в Україні Кредит онлайн Кредит онлайн на карту швидко Кредити онлайн на карту Терміново гроші Кредит за паспортом Кредит на 15000 грн Кредити в Одесі Гроші в борг у Харкові Кредит у Києві Кредити з 20 років Онлайн кредит з 19 років Кредит онлайн з 21 року Кредити онлайн з 18 років Кредити онлайн пенсіонерам Кредит безробітним Кредит без паспорта Кредити готівкою Гроші у борг у Полтаві Швидка позика у Маріуполі Кредит онлайн у Дніпрі Кредит онлайн у Кривому Розі Взяти гроші в борг Кредит студентам Кредит онлайн у Черкасах Кредит онлайн у Миколаєві Кредит готівкою у Херсоні Кредит онлайн у Запоріжжі