Що робити, якщо прострочили кредит?

Що робити, якщо прострочили кредит?

Існує безліч способів опинитися в такій сумній ситуації. Можливо, клієнт неправильно оцінив свої сили, або неправильно розрахував вартість кредиту, а може, просто підвів роботодавець або замовник. Може бути, позичальник виявився людиною безвідповідальною і брав кредити, поки їх давали, не думаючи про наслідки, або про те, що їх коли-небудь потрібно повертати. 

Так чи інакше, підсумок один: кредит прострочений, кредитор кожен день нараховує шалені відсотки і постійно тисне на психіку дзвінками, листами та есемесками. Це - цілком життєва ситуація, і є кілька моделей поведінки для людей, які в ній опинилися. Не всі з цих моделей - правильні. 

Скажемо одразу: ми нікого не хочемо засуджувати або звинувачувати. У житті трапляються різні речі і не всі з них хороші. Мета цього тексту - показати, що навіть з неприємної ситуації, такої, як давнє прострочення, можна вийти по-різному. 

Що робити не потрібно 

Ховати голову в пісок. Часто, опинившись з простроченням на руках, клієнт приймає рішення не робити нічого і чекати, що все якось розрулиться саме по собі. Хтось сподівається на те, що МФО ось-ось заборонять. Або що про борг забудуть. Або що не стануть морочитися з такою маленькою сумою. Або просто сподіваються на диво. Тому просто перестають відповідати на дзвінки або листи, ігнорують будь-які спроби вийти на контакт з боку кредитора. 

Чому така поведінка - неправильна? Тому що поки ви нічого не робите, ваш борг зростає. Тому що більшість онлайн МФО мають діючу державну ліцензію на видачу кредитів, а це значить, що їх діяльність - цілком законна і держава дозволила їм працювати. Тому що чарівник у блакитному гелікоптері прилітає тільки в старих мультфільмах, а в реальному житті співробітники фінкомпанії можуть намагатися вийти з боржником на зв'язок, щоб розібратися в проблемі і запропонувати різні варіанти її вирішення. 

Шукати каламутні "обхідні шляхи". Інший варіант, який завжди створює нові проблеми, а не вирішує їх - пошук людей, які обіцяють за винагороду "видалити з бази МФО" або "почистити кредитну історію". 

За подібними пропозиціями в 99,9% випадків стоять шахраї. Вони в кращому випадку просто візьмуть з вас передоплату за "видалення" і зникнуть. Але найчастіше, вони ще й попросять у вас фото вашого паспорта, податкового коду, фотографію з усіма вашими документами і номер карти, на яку брали кредит. 

Вгадаєте, що буде далі? Правильно, з цими даними легко можна перевипустити сім карту і викрасти доступи до інтернет-банку. Або взагалі завести на ваше ім'я новий рахунок в банку (такі випадки рідко, але бувають). Зняти всі гроші, в тому числі вичерпати кредитні ліміти, набрати кредитів на ваше ім'я і всі їх перевести в готівку - просто справа техніки. 

Не кажучи про те, що за "послуги" подібні "фахівці" просять часто немаленькі гроші, які багатьом теж доводиться позичати. Але ж можна було просто напряму домовитися з кредитором, хоча б спробувати налагодити діалог. 

Що потрібно робити, якщо влетіли в прострочення

По-перше, виходьте на зв'язок. Якщо ви не можете платити. Якщо ви не хочете платити. Якщо ви хочете заплатити, але не все одразу, або у вас немає всієї потрібної суми - виходьте на зв'язок самі, пояснюйте ситуацію, намагайтеся зійтися посередині. Ваших кредиторів в першу чергу цікавить можливість повернути свої гроші, і не понести додаткових витрат в процесі. 

Пам'ятайте, що вирішення майнових питань у досудовому порядку, шляхом переговорів між зацікавленими сторонами - це ваше невід'ємне право. Але також це пріоритет будь-якого бізнесу. Крім того, якщо вам навіть не вдасться домовитися, у вас завжди є в запасі ще один варіант. 

Якщо вирішити питання з простроченням напряму з фінкомпанією не виходить, і ви впевнені, що ваші права споживача фінансових послуг були якимось чином порушені, звертайтеся за допомогою до установ, які охороняють права споживачів фінансових послуг - Національний банк України і Службу захисту прав споживачів.

Подiлитись:

Пов'язані статті

Попередження для користувача споживчих кредитів

Шановні клієнти! На виконання вимоги Постанови НБУ № 100 повідомляємо Вас про наступне:

  • При отриманні кредиту у позичальника виникають витрати у вигляді процентів, пені та інших сплат, згідно з умовами кредитного договору;
  • У разі несвоєчасного погашення кредитної заборгованості або інших порушень умов договору до позичальника можуть бути застосовані штрафні санкції, згідно з умовами кредитного договору;
  • У разі неналежного виконання позичальником своїх зобов`язань за кредитним договором кредитодавець має право у будь-який час без додаткового погодження із позичальником відступити свої права (продати право вимоги) за договором третій особі, або укласти договір про надання юридичних послуг стягнення заборгованості та інших договорів;
  • Порушення виконання зобов`язання щодо повернення споживчого кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання споживчого кредиту надалі;
  • Кредитодавець розпочинає дії, спрямовані на реалізацію свого права вимагати повернення простроченого кредиту (врегулювання простроченої заборгованості), з наступного дня за датою повернення кредиту, визначеною в договорі;
  • У разі неналежного виконання позичальником своїх зобов`язань за кредитним договором кредитодавець має право звернутися до суду, що може привести к примусовому стягненню заборгованості;
Взяти гроші до зарплати на карту в Україні Кредит без перевірок кредитної історії за 5 хвилин Оформити кредит з поганою кредитною історією онлайн Мікропозика онлайн на картку 👉 подати заявку Швидка позика Кредит онлайн без відмови Взяти кредит без довідок терміново в Україні Кредит онлайн Кредит онлайн на карту швидко Кредити онлайн на карту Терміново гроші Кредит за паспортом Кредит на 15000 грн Кредити в Одесі Гроші в борг у Харкові Кредит у Києві Кредити з 20 років Онлайн кредит з 19 років Кредит онлайн з 21 року Кредити онлайн з 18 років Кредити онлайн пенсіонерам Кредит безробітним Кредит без паспорта Кредити готівкою Гроші у борг у Полтаві Швидка позика у Маріуполі Кредит онлайн у Дніпрі Кредит онлайн у Кривому Розі Взяти гроші в борг Кредит студентам Кредит онлайн у Черкасах Кредит онлайн у Миколаєві Кредит готівкою у Херсоні Кредит онлайн у Запоріжжі Кредит у Чернівцях Кредит у Тернополі Кредит у Вінниці Кредит у Хмельницькому Кредит у Кіровограді Кредит у Львові Кредит у Кременчуці Кредит у Чернігові Кредит в Ужгороді Кредит у Луцьку Кредит у Рівному Кредит у Івано-Франківську Кредит у Житомирі Кредит у Білій Церкві Кредит у Сумах Кредит у Кам'янському Кредит у Маріуполі