Зміни в умовах договору microcash

Зміни в умовах договору microcash

Найуважніші з наших постійних клієнтів мабуть помітили, що кредитний договір Мікрокеш зараз виглядає дещо інакше, ніж минулого року. Що відбулося, що з цим робити – розповімо далі 😊.

Ті, хто з нами вже давно, добре знають наш основний принцип: оплаті підлягає завжди лише фактичний термін користування кредитом. Microcash нараховує відсотки лише за той період, протягом якого ви користуєтесь грошима, незалежно від того, на який період укладено договір. 

Наприклад: під час оформлення кредиту ви обрали термін 30 днів. Відповідно, термін, на який було укладено договір також складав 30 днів. Однак через 15 днів ви вирішили його закрити. Тоді ви повертаєте ті гроші, які отримали і сплачуєте відсотки за 15 днів, а не за 30, як у договорі. Всі щасливі і довольні, бо ви зекономили половину на відсотках, а ми отримали наші грошики назад раніше, ніж планували. 

Цей принцип не змінився. Він діятиме і надалі. А зміни стосуються терміну, на який укладається договір, та способу нарахування відсотків. 

На який термін укладається договір?

Кожний договір зараз укладається  на термін 90 днів. Це відбувається завжди і ніяк не залежить від того, який термін ви обрали на калькуляторі. Строк, обраний на калькуляторі, ми використовуємо для встановлення дати першого платежу (про розділ “Графік платежів” читайте далі). 

В дату першого платежу ви можете або погасити кредит повністю, або зробити пролонгацію, або просто сплатити нараховані на цю дату відсотки. Калькулятор покликаний наочно показати вам, скільки відсотків вам доведеться сплатити за обрану вами суму на дату першого платежу.

По-друге, відсотки нараховуються нерівномірно протягом цих 90 днів. В перші 30 днів користування позикою діє ставка 1,7% на день. З 31го дня і до кінця користування будемо нараховувати 2,5% за кожен день користування. 

Приклад розрахунку розміру відсотків за кредитом

Більш зрозумілою ця концепція стає, якщо подивитися на приклад розрахунку. Наприклад, ви берете 1000 грн, які хочете повернути через 45 днів. В межах перших 30 днів кожен день буде коштувати 1000 грн. * 1,7 / 100 = 17 грн на день. 

З 31го по 45й день користування кредитом вартість кожного дня складе 1000грн * 2,5 / 100 = 25 грн на день. Отже, за перші 30 днів ви повинні будете сплатити 17*30= 510 грн і за дні з 31го по 45й, 15*25=375 грн. Разом з 1 по 45 день користування - (510 і 375) 885грн складуть відсотки за 45 днів користування кредитом. 

Отже, на 45й день потрібно повернути тіло кредиту, 1000 гривень, і нараховані відсотки 885грн. Разом - 1885грн. Так, це дуже багато. Саме тому ми завжди закликаємо повертати гроші якомога раніше, не тягнути до останнього. 

Як працює пролонгація

В новому типі договору, що укладається на 90 днів, пролонгація також працює з нюансом. Нюанс полягає в тому, що, якщо ви зробите пролонгацію впродовж перших 30 днів користування кредитом, то на той термін, який ви оберете для пролонгації, також діятиме ставка 1,7% на день, замість 2,5% на день.

Зробити пролонгацію можна, як і раніше, сплативши нараховані на момент пролонгації відсотки. Функція пролонгації стає доступною в кабінеті за 3 дні до дати першого платежу в графіку платежів (про графік платежів нижче).

Наприклад, на 27й день кредиту ви вирішили зробити пролонгацію. Вам потрібно сплатити нараховані на цей момент відсотки і обрати термін, на який ви хочете пролонгувати кредит. Радимо завжди обирати 30 днів - це ніяк не впливає на вартість пролонгації, але надає вам більший запас часу. 

Без пролонгації з 31го дня ми почали б нараховувати вам 2,5% на день за користування кредитом. А після пролонгації для вас діятиме ставка 1,7% на день від дати пролонгації та впродовж того строку, який ви обрали під час пролонгації. Термін закінчення договору також буде подовжено на відповідну кількість днів. 

Графік платежів

Новий договір включає в себе графік платежів. Цю частину також варто пояснити. Припустімо, ви берете кредит і на калькуляторі обрали термін 21 день. В графіку платежів саме дата через 21 день буде вказана як дата першого платежу. Що це означає? Те, що ви маєте не пізніше ніж у вказану дату сплатити відсотки, нараховані на цю дату, або зробити пролонгацію. Сума першого платежу в графіку дорівнюватиме сумі нарахованих на цей день відсотків. 

Ви також можете повністю погасити кредит в цю дату. Зверніть увагу, що графік платежів є обов’язковим і недотримання цього графіку призведе до передачі в Бюро кредитних історій даних про прострочений кредит

Отже, ви маєте такі варіанти розвитку подій:

  • виплатити кредит повністю до настання дати першого платіжу, повернувши позику і сплативши фактично нараховані на момент сплати відсотки;
  • зробити пролонгацію, сплативши фактично нараховані відсотки, і отримати ставку 1,7% на день замість 2,5% на наступний період, довжину якого ви обираєте під час пролонгації;
  • просто внести нараховані на цю дату відсотки, тоді далі ми продовжимо нарахвувати відсотки за стандартною схемою (описали її вище);
  • нічого не робити. В цьому випадку ми також продовжимо нараховувати відсотки відповідно до стандартних умов договору, але ваш кредит буде позначено як прострочений, відповідні дані буде передано в бюро кредитних історій.

Всі наступні платежі в графіку формуються аналогічно. Другий обов’язковий платіж в графіку завжди відбуватиметься на 30й день, третій через 60 днів і останній - на 90й день після дати укладення договору.

Інші суттєві положення

Зверніть увагу, що загальна сума до сплати за договором розраховується на весь термін дії договору, тобто, ми вказуємо всю суму відсотків, яку буде нараховано за 90 днів. 

Однак, якщо ви повернете гроші раніше, то вам доведеться сплатити лише ті відсотки, які було нараховано на момент внесення оплати. 

Актуальну суму нарахованих відсотків ви завжди можете перевірити в особистому кабінеті, ми оновлюємо дані в особистому кабінеті в режимі реального часу.

 

Подiлитись:

Пов'язані статті

Попередження для користувача споживчих кредитів

Шановні клієнти! На виконання вимоги Постанови НБУ № 100 повідомляємо Вас про наступне:

  • При отриманні кредиту у позичальника виникають витрати у вигляді процентів, пені та інших сплат, згідно з умовами кредитного договору;
  • У разі несвоєчасного погашення кредитної заборгованості або інших порушень умов договору до позичальника можуть бути застосовані штрафні санкції, згідно з умовами кредитного договору;
  • У разі неналежного виконання позичальником своїх зобов`язань за кредитним договором кредитодавець має право у будь-який час без додаткового погодження із позичальником відступити свої права (продати право вимоги) за договором третій особі, або укласти договір про надання юридичних послуг стягнення заборгованості та інших договорів;
  • Порушення виконання зобов`язання щодо повернення споживчого кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання споживчого кредиту надалі;
  • Кредитодавець розпочинає дії, спрямовані на реалізацію свого права вимагати повернення простроченого кредиту (врегулювання простроченої заборгованості), з наступного дня за датою повернення кредиту, визначеною в договорі;
  • У разі неналежного виконання позичальником своїх зобов`язань за кредитним договором кредитодавець має право звернутися до суду, що може привести к примусовому стягненню заборгованості;
Взяти гроші до зарплати на карту в Україні Кредит без перевірок кредитної історії за 5 хвилин Оформити кредит з поганою кредитною історією онлайн Мікропозика онлайн на картку 👉 подати заявку Швидка позика Кредит онлайн без відмови Взяти кредит без довідок терміново в Україні Кредит онлайн Кредит онлайн на карту швидко Кредити онлайн на карту Терміново гроші Кредит за паспортом Кредит на 15000 грн Кредити в Одесі Гроші в борг у Харкові Кредит у Києві Кредити з 20 років Онлайн кредит з 19 років Кредит онлайн з 21 року Кредити онлайн з 18 років Кредити онлайн пенсіонерам Кредит безробітним Кредит без паспорта Кредити готівкою Гроші у борг у Полтаві Швидка позика у Маріуполі Кредит онлайн у Дніпрі Кредит онлайн у Кривому Розі Взяти гроші в борг Кредит студентам Кредит онлайн у Черкасах Кредит онлайн у Миколаєві Кредит готівкою у Херсоні Кредит онлайн у Запоріжжі Кредит у Чернівцях Кредит у Тернополі Кредит у Вінниці Кредит у Хмельницькому Кредит у Кіровограді Кредит у Львові Кредит у Кременчуці Кредит у Чернігові Кредит в Ужгороді Кредит у Луцьку Кредит у Рівному Кредит у Івано-Франківську Кредит у Житомирі Кредит у Білій Церкві Кредит у Сумах Кредит у Кам'янському Кредит у Маріуполі