Як стати мільйонером, відмовившись від кави?

Як стати мільйонером, відмовившись від кави?

В світі набирає обертів тренд, який отримав назву “кава-шеймінг”. Визнані та не дуже гуру фінансової обізнаності намагаються соромити “безглузду молодь” за схильність до необов’язкових, але таких приємних витрат: купувати каву у вуличному кіоску, харчуватися їжею з кафе і постійно оновлювати гардероб на їхню думку непродуктивноі заважає накопичувати багатства.

Якщо вірити експертам, сотні тисяч гривень буквально зливаються в унітаз там, де можна було б заощадити.

Заощадив - значить, заробив. Чи ні?

І дійсно, якщо кожного дня купувати собі філіжанку кави вартістю 20 грн, то за 50 років на каву буде витрачено більше 300 000 грн. І це виглядає як значна сума.

Месії зі сфери фінансової обізнаності закликають нас відмовитися від кави та їжі з собою, рідше купувати нові речі, менше їсти і частіше ходити пішки. Мовляв, від цього і здоров’я покращиться і заощадити можна до мільйона гривень за 50 років.

Що не так з цією логікою?

Проблема лише в тому, що така математика не враховує багатьох чинників. І ми зараз не про інфляцію. Відмовляйте собі в маленьких радощах щодня протягом 50 років, і в 70 ви все одно не станете скажено заможним, а от найцікавішу частину життя однозначно проведете в шаленому стресі.

Справа в тому, що реальність дуже змінилася. Якщо коротко, то людей побільшало, речі і їжа вартують дешевше, але земля і ресурси - значно дорожче.

Нам простіше отримати доступ до різноманітних розваг, нам більше не потрібно довго відкладати гроші на придбання одягу чи побутової техніки, щоб потім передавати їх на спадок онукам і праонукам.

Нам доступна найрізноманітніша їжа. Мандрівки, на які раніше треба було витратити роки, зайсають лише кілька годин. Дякуючи мережі інтернет практично будь-які знання, накопичені людством за всю історію існування, тепер доступні кожному бажаючому за ціною біля 100 гривень на місяць (приблизна вартість безлімітного підключення до будь-якого інтернет-провайдера).

Але в той самий час, якщо ви хочете жити у великому місті з добре налагодженою інфраструктурою, то з ідеєю придбати власне житло краще попрощатися - у великому місті житло вигідніше і реалістичніше орендувати, ніж купувати.

Наші батьки та діди жили з твердою впевненістю в тому, якими будуть їхні завтра, післязавтра та решта життя в наступні 30 років. Ми не можемо похвалитися тим самим.

До чого це все?

Всю цю демагогію ми тут розвели ось до чого: світ змінився. Люди зараз - дійсно інші. Гроші зіробляються і витрачаються по-іншому. Іншими стали темп та ритм життя.

З`явилося більше можливостей. А за всі дійсно цінні можливості треба сплачувати, в той чи інший спосіб.

Набагато більше спокус. І протидіяти ним в умовах інформаційної епохи не так вже й легко, це вимагає особливих навичок.

Дуже зросла конкуренція. При цьому, дякуючи вільному доступу до інформації, не лише нові ідеї народжуються, розповсюджуються та вмирають швидше, ніж будь-коли. Те саме відбувається і з усіма корисними знаннями та навичками.

Зараз вже неможливо стати неперевершеним майстром з вирізання дверних ручок і жити з цієї своєї навички безтурботно впродовж 70 років. Сьогодні ви навчились виробляти щось унікальне і супер-корисне, а післязавтра це вже виготовляється на фабриці в Китаї мільйонними накладами.

Житло є дорожчім. Нас не просто дуже багато. Ми ще й схильні гуртуватися по містах, там, де життя комфорніше, де більше грошей і можливостей.

Все це добре, але що далі?

В світі з таким швидким темпом життя, зи високою часткою невизначеності і нестабільності, з мінливими цінностями, неможливо серйозно наполягати на відмові від чесно зароблених маленьких радощів - філіжанки кави шляхом до роботи, смачного тістечка або нового плаття.

Уявіть, що ви ґаруєте як кінь, постійно хвилюєтесь про те, щоб залишатися на плаву та зберегти роботу. Та ще і свої чесно зароблені гроші не можете витратити, зробивши собі приємно, бо треба накопичувати. Якщо так робити, то неодмінно зтикнешся з відчуттям, що все, що ти робиш - марне. Це дуже сильно демотивує.

І якщо вам дійсно хочеться покращити рівень життя, підвищити достаток, то гроші варто не заощаджувати на всіляких нісенітницях, а вкладати в себе.

Пройти курси підвищення кваліфікації. Отримати нову професію, що має попит. Вивчити іноземну мову. Прочитати на 1 книгу більше. Знайти спосіб допомогти близьким людям стати кращими, розумнішими і більш успішними.

(Якщо треба розібратися з тим, як ви витрачаєте гроші - почитайте нашу статтю про бюджет: https://microcash.com.ua/uk/kuda-uhodyat-dengi)

Мораль всієї цієї довгої статті ось у чому: сьогодні гроші вже не виходить накопичувати. Просто збирати-збирати-збирати їх допоки не набереться ціла купа. Гроші, які просто лежать, перетворюються на пильні брудні папірці, і це відбувається дуже швидко.

Помножити багатство можливо лише приймаючи участь в постійному обміні - енергією, вміннями, діями, знаннями. Лише постійно рухаючись, шукаючи нові можливості вдасться не просто стати забезпеченою людиною, але і прожити насичене життя.

А каву пийте собі на здоров’я, вона ні в чому не винна.

Подiлитись:

Пов'язані статті

Попередження для користувача споживчих кредитів

Шановні клієнти! На виконання вимоги Постанови НБУ № 100 повідомляємо Вас про наступне:

  • При отриманні кредиту у позичальника виникають витрати у вигляді процентів, пені та інших сплат, згідно з умовами кредитного договору;
  • У разі несвоєчасного погашення кредитної заборгованості або інших порушень умов договору до позичальника можуть бути застосовані штрафні санкції, згідно з умовами кредитного договору;
  • У разі неналежного виконання позичальником своїх зобов`язань за кредитним договором кредитодавець має право у будь-який час без додаткового погодження із позичальником відступити свої права (продати право вимоги) за договором третій особі, або укласти договір про надання юридичних послуг стягнення заборгованості та інших договорів;
  • Порушення виконання зобов`язання щодо повернення споживчого кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання споживчого кредиту надалі;
  • Кредитодавець розпочинає дії, спрямовані на реалізацію свого права вимагати повернення простроченого кредиту (врегулювання простроченої заборгованості), з наступного дня за датою повернення кредиту, визначеною в договорі;
  • У разі неналежного виконання позичальником своїх зобов`язань за кредитним договором кредитодавець має право звернутися до суду, що може привести к примусовому стягненню заборгованості;
Взяти гроші до зарплати на карту в Україні Кредит без перевірок кредитної історії за 5 хвилин Оформити кредит з поганою кредитною історією онлайн Мікропозика онлайн на картку 👉 подати заявку Швидка позика Кредит онлайн без відмови Взяти кредит без довідок терміново в Україні Кредит онлайн Кредит онлайн на карту швидко Кредити онлайн на карту Терміново гроші Кредит за паспортом Кредит на 15000 грн Кредити в Одесі Гроші в борг у Харкові Кредит у Києві Кредити з 20 років Онлайн кредит з 19 років Кредит онлайн з 21 року Кредити онлайн з 18 років Кредити онлайн пенсіонерам Кредит безробітним Кредит без паспорта Кредити готівкою Гроші у борг у Полтаві Швидка позика у Маріуполі Кредит онлайн у Дніпрі Кредит онлайн у Кривому Розі Взяти гроші в борг Кредит студентам Кредит онлайн у Черкасах Кредит онлайн у Миколаєві Кредит готівкою у Херсоні Кредит онлайн у Запоріжжі Кредит у Чернівцях Кредит у Тернополі Кредит у Вінниці Кредит у Хмельницькому Кредит у Кіровограді Кредит у Львові Кредит у Кременчуці Кредит у Чернігові Кредит в Ужгороді Кредит у Луцьку Кредит у Рівному Кредит у Івано-Франківську Кредит у Житомирі Кредит у Білій Церкві Кредит у Сумах Кредит у Кам'янському Кредит у Маріуполі