“Прострочений кредит”, “прострочка за кредитом” чи просто “построчка” - ці терміни часто можна зустріти на сайтах банків, фінансових організацій, або інших установ, задіяних у фінансовій сфері.
Що таке прострочений кредит? Визначення.
Законодавство України визначає термін “прострочений кредит” так: кредит, за яким порушення встановленого режиму сплати не перевищує 12 місяців. Це визначення від Нацкомфінпослуг (Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері ринків фінансових послуг) точно потребує розшифровування, оскільки розраховане скоріше на працівників фінансових установ, а не на їхніх клієнтів.
Отже, прострочений кредит для будь-якої фінансової організації - це кредит з порушенням встановленого кредитним договором режиму оплати. Якщо ще простіше, то будь який кредит, сплачений невчасно, вважається простроченим.
Прострочка - це погано? Що мені за це буде?
Прострочений кредит - це погано. При тому, це погано не лише для тих, хто гроші надав, але і для самого боржника. С тим, хто позичив, все і так зрозуміло: він зацікавлений в тому, щоб повернути своє.
Для боржника негативних наслідків прострочки декілька:
- Штрафні санкції. За порушення умов кредитного договору кредитор може нарахувати пеню, штраф, або збільшені “штрафні” відсотки, які в деяких випадках можуть перевищувати навіть суму початкового запозичення.
- Зіпсована кредитна історія. Якщо коротко, то чим вона гірше, тим нижче вірогідність отримання нових кредитів, в тому числі і споживчіх. (Ви не зможете, наприклад, купувати товари з розстрочкою).
- Нервування та головний біль. Нажаль, практика роботи з простроченими кредитами в нашій країні поки що далека від ідеальної. Будь-яка фінансова установа має законне право продати проблемний кредит колекторській фірмі, для якої в боротьбі за прибуток всі засоби добрі. І навіть якщо вас не переслідуватимуть з погрозами, а просто і ввічливо подадуть позов до суду, то судовий процес вимагатиме сил, часу і коштів. І тут позичальник опиняється у явно гіршому становищі, адже співробітники компанії просто роблять свою роботу, а боржник повинен займатися судовими справами у власний вільний час.
У мене немає грошей, щоб сплатити кредит вчасно. Що робити? Виходити в прострочку?
Зрозуміло, що в житті буває різне. Але реагувати на складні обставини можна по-різному. Можна, наприклад, прийняти пасивну позицію: якщо нема грошей, просто мовчки не платити, ховатися від кредиторів, тихо офігівати від того, як швидко зростають розміри заборгованості, чекати, що все вирішиться якось само, сварити владу (природу / сусідів / невістку). Будь ласка, не робіть так!
Яким би дивним це не здавалось, але фінансова компанія зацікавлена в тому, щоб звести прострочку за кредитами до мінімуму не менше, ніж позичальники. Якщо ви бачите, що не встигаєте з виплатою за кредитом, хоча б почніть діалог з кредитором.
Багато які фінансові організації схильні піти назустріч людям, які опинились в складному життєвому становищі. У більшості є достатньо прийнятні опції для тих, хто не може сплатити кредит вчасно: пролонгація та реструктуризація.
Коротше кажучи, не сидіть склавши руки, йдіть та намагайтесь домовитись!
Ну а якщо ви шукаєте мікрофінансову організацію, яка застосовує всі найбільш цивілізовані практики в роботі з клієнтами - вважайте ваші пошуки завершеними! Позики онлайн з microcash - це швидко, просто і зрозуміло.