Прострочений кредит

Прострочений кредит

“Прострочений кредит”, “прострочка за кредитом” чи просто “построчка” - ці терміни часто можна зустріти на сайтах банків, фінансових організацій, або інших установ, задіяних у фінансовій сфері.

Що таке прострочений кредит? Визначення.

Законодавство України визначає термін “прострочений кредит” так: кредит, за яким порушення встановленого режиму сплати не перевищує 12 місяців. Це визначення від Нацкомфінпослуг (Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері ринків фінансових послуг) точно потребує розшифровування, оскільки розраховане скоріше на працівників фінансових установ, а не на їхніх клієнтів.

Отже, прострочений кредит для будь-якої фінансової організації - це кредит з порушенням встановленого кредитним договором режиму оплати. Якщо ще простіше, то будь який кредит, сплачений невчасно, вважається простроченим.

Прострочка - це погано? Що мені за це буде?

Прострочений кредит - це погано. При тому, це погано не лише для тих, хто гроші надав, але і для самого боржника. С тим, хто позичив, все і так зрозуміло: він зацікавлений в тому, щоб повернути своє.

Для боржника негативних наслідків прострочки декілька:

  1. Штрафні санкції. За порушення умов кредитного договору кредитор може нарахувати пеню, штраф, або збільшені “штрафні” відсотки, які в деяких випадках можуть перевищувати навіть суму початкового запозичення.
  2. Зіпсована кредитна історія. Якщо коротко, то чим вона гірше, тим нижче вірогідність отримання нових кредитів, в тому числі і споживчіх. (Ви не зможете, наприклад, купувати товари з розстрочкою).
  3. Нервування та головний біль. Нажаль, практика роботи з простроченими кредитами в нашій країні поки що далека від ідеальної. Будь-яка фінансова установа має законне право продати проблемний кредит колекторській фірмі, для якої в боротьбі за прибуток всі засоби добрі. І навіть якщо вас не переслідуватимуть з погрозами, а просто і ввічливо подадуть позов до суду, то судовий процес вимагатиме сил, часу і коштів. І тут позичальник опиняється у явно гіршому становищі, адже співробітники компанії просто роблять свою роботу, а боржник повинен займатися судовими справами у власний вільний час.

У мене немає грошей, щоб сплатити кредит вчасно. Що робити? Виходити в прострочку?

Зрозуміло, що в житті буває різне. Але реагувати на складні обставини можна по-різному. Можна, наприклад, прийняти пасивну позицію: якщо нема грошей, просто мовчки не платити, ховатися від кредиторів, тихо офігівати від того, як швидко зростають розміри заборгованості, чекати, що все вирішиться якось само, сварити владу (природу / сусідів / невістку). Будь ласка, не робіть так!

Яким би дивним це не здавалось, але фінансова компанія зацікавлена в тому, щоб звести прострочку за кредитами до мінімуму не менше, ніж позичальники. Якщо ви бачите, що не встигаєте з виплатою за кредитом, хоча б почніть діалог з кредитором.

Багато які фінансові організації схильні піти назустріч людям, які опинились в складному життєвому становищі. У більшості є достатньо прийнятні опції для тих, хто не може сплатити кредит вчасно: пролонгація та реструктуризація.

Коротше кажучи, не сидіть склавши руки, йдіть та намагайтесь домовитись!

Ну а якщо ви шукаєте мікрофінансову організацію, яка застосовує всі найбільш цивілізовані практики в роботі з клієнтами - вважайте ваші пошуки завершеними! Позики онлайн з microcash - це швидко, просто і зрозуміло.

Подiлитись:

Пов'язані статті

Попередження для користувача споживчих кредитів

Шановні клієнти! На виконання вимоги Постанови НБУ № 100 повідомляємо Вас про наступне:

  • При отриманні кредиту у позичальника виникають витрати у вигляді процентів, пені та інших сплат, згідно з умовами кредитного договору;
  • У разі несвоєчасного погашення кредитної заборгованості або інших порушень умов договору до позичальника можуть бути застосовані штрафні санкції, згідно з умовами кредитного договору;
  • У разі неналежного виконання позичальником своїх зобов`язань за кредитним договором кредитодавець має право у будь-який час без додаткового погодження із позичальником відступити свої права (продати право вимоги) за договором третій особі, або укласти договір про надання юридичних послуг стягнення заборгованості та інших договорів;
  • Порушення виконання зобов`язання щодо повернення споживчого кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання споживчого кредиту надалі;
  • Кредитодавець розпочинає дії, спрямовані на реалізацію свого права вимагати повернення простроченого кредиту (врегулювання простроченої заборгованості), з наступного дня за датою повернення кредиту, визначеною в договорі;
  • У разі неналежного виконання позичальником своїх зобов`язань за кредитним договором кредитодавець має право звернутися до суду, що може привести к примусовому стягненню заборгованості;
Взяти гроші до зарплати на карту в Україні Кредит без перевірок кредитної історії за 5 хвилин Оформити кредит з поганою кредитною історією онлайн Мікропозика онлайн на картку 👉 подати заявку Швидка позика Кредит онлайн без відмови Взяти кредит без довідок терміново в Україні Кредит онлайн Кредит онлайн на карту швидко Кредити онлайн на карту Терміново гроші Кредит за паспортом Кредит на 15000 грн Кредити в Одесі Гроші в борг у Харкові Кредит у Києві Кредити з 20 років Онлайн кредит з 19 років Кредит онлайн з 21 року Кредити онлайн з 18 років Кредити онлайн пенсіонерам Кредит безробітним Кредит без паспорта Кредити готівкою Гроші у борг у Полтаві Швидка позика у Маріуполі Кредит онлайн у Дніпрі Кредит онлайн у Кривому Розі Взяти гроші в борг Кредит студентам Кредит онлайн у Черкасах Кредит онлайн у Миколаєві Кредит готівкою у Херсоні Кредит онлайн у Запоріжжі Кредит у Чернівцях Кредит у Тернополі Кредит у Вінниці Кредит у Хмельницькому Кредит у Кіровограді Кредит у Львові Кредит у Кременчуці Кредит у Чернігові Кредит в Ужгороді Кредит у Луцьку Кредит у Рівному Кредит у Івано-Франківську Кредит у Житомирі Кредит у Білій Церкві Кредит у Сумах Кредит у Кам'янському Кредит у Маріуполі